Ponieważ świat coraz bardziej zmierza w kierunku cyfrowej przyszłości, nie jest zaskoczeniem, że ludzie szukają sposobów na inwestowanie w aktywa cyfrowe. Bitcoin, najbardziej znana waluta kryptograficzna, w ostatnich latach zyskał na popularności, a niektórzy chcą w niego inwestować nawet na emeryturę. Były doradca Bidena ostrzega jednak, by nie lokować w bitcoinie swoich oszczędności emerytalnych.

Krypto to niestabilne aktywo, na które trzeba uważać!

Bitcoin jest niestabilnym aktywem, a jego wartość może ulegać gwałtownym wahaniom. Inwestując w bitcoin można zarobić dużo pieniędzy, ale można też dużo stracić. Dla oszczędności emerytalnych potrzebna jest inwestycja, która będzie stabilna i będzie rosła w czasie. Bitcoin jest po prostu zbyt niestabilny, by być wiarygodną inwestycją na emeryturę.

Inne rozwiązania na emerytalne inwestycje?

Istnieją inne, bardziej stabilne inwestycje, w które można zainwestować swoje oszczędności emerytalne. Można inwestować w akcje, obligacje i inne tradycyjne aktywa. Można też zainwestować w inne kryptowaluty, które są bardziej stabilne niż bitcoin. Niezależnie od tego, co zdecydujesz, nie lokuj swoich oszczędności emerytalnych w bitcoina.