Rynki kryptowalut po raz kolejny pogrążone są w chaosie, a cena Bitcoina (BTC) spadła w tym tygodniu o ponad 13%.

Przyczyna sejsmicznych zakłóceń

Przyczyna sejsmicznych zakłóceń w tym tygodniu: FTX, czwarta co do wielkości giełda kryptowalutowa na świecie, która kiedyś była branżowym stalowcem.

gwałtownie pogarszający się kryzysu płynności

W obliczu gwałtownie pogarszającego się kryzysu płynności, FTX poluje na rozwiązanie, które uratuje biznes. Sercem problemu jest rodzimy token FTX, FTT, który został wypatroszony w ogromnej wyprzedaży, pogrążając się o ponad 80% w ciągu ostatnich kilku dni.

Problemy z płynnością FTX

Problemy z płynnością FTX rozprzestrzeniły się na cały sektor, ponieważ inwestorzy kryptowalutowi obawiają się, że spadnie kolejny but. Bitcoin (BTC) jest odporny na burzę, ale nadal spada o ponad 17% w ciągu ostatnich pięciu dni. Jednak duże „B” było w „zieleni” przez ostatnie 24 godziny, zyskując 3%.

Spadek znacznie trudniejszy dla altcoinów

Spadek był znacznie trudniejszy dla altcoinów, z Ethereum (ETH) w dół prawie 18% w ciągu ostatnich pięciu dni. Solana (SOL), kryptowaluta wspierana przez CEO FTX, Sama Bankmana-Frieda, jest cała w swobodnym spadku, zrzucając ponad 40% swojej wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni. W ciągu ostatnich 24 godzin FTT spada o 22%.