Czy bitcoin wróci do góry?


Nie można powiedzieć, czy bitcoin powróci do wysokości, które widzieliśmy pod koniec 2021 roku.

Cena kryptowalut opiera się wyłącznie na spekulacji, co sprawia, że trudno jest przewidzieć, co przyniesie przyszłość dla tego zmiennego aktywa. Innymi słowy, wyniki bitcoina będą zależały od tego, jak czuje się reszta tłumu kryptowalut.

Poprzednie wyniki bitcoina mogą dać niektórym inwestorom pewność, że nastąpi pełne ożywienie. W 2018 roku bitcoin pogrążył się o 83%, zanim osiągnął świeże rekordowe szczyty w 2020 i 2021 roku. Cena była wspierana przez ludzi mających jakieś zbudowane oszczędności podczas blokady.

Ale nie ma gwarancji, że cena bitcoina powróci do poziomów widzianych w listopadzie 2021 roku, kiedy osiągnęła 69 000 dolarów.

Jeśli jesteś obecnie zainwestowany w bitcoina, prawdopodobnie warto trzymać się na razie kapelusza. Ale jeśli czekasz na odbicie się bitcoina, być może będziesz musiał być bardzo cierpliwy.

Czy powinienem inwestować w bitcoin?


Bitcoin jest niezwykle zmienny i obarczony wysokim ryzykiem. Z pewnością nie jest to dobry pomysł, aby inwestować wszystkie swoje oszczędności w kryptowaluty.

Jeśli jesteś skłonny podjąć ryzyko, najpierw upewnij się, że rozumiesz, w co inwestujesz i masz strategię inwestowania w kryptowaluty.