Ethereum nie jest kryptowalutą – to globalny komputer do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Ether (ETH) jest kryptowalutą, która zasila sieć Ethereum i jest wymaganą formą płatności za uruchomienie Twojej aplikacji lub przetworzenie transakcji na bardzo pożądanym blockchainie Ethereum.

Ethereum zdolny jako sklep wartości.

Chociaż Bitcoin jest naprawdę dobry jako przechowywanie wartości, nie obsługuje inteligentnych kontraktów, tak jak Ethereum. Arguably, Ethereum jest równie zdolny jako sklep wartości. To powiedziawszy, wielu woli Bitcoin do przechowywania wartości ze względu na jego twardo ograniczone dostawy. Podczas gdy zarówno podaż Bitcoina, jak i Etheru wzrasta, nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów Bitcoinów w obiegu. Z Ethereum 2.0 i EIP-1559 jednak, Ether może stać się deflacyjny, to znaczy, że podaż tokena będzie faktycznie zmniejszać się z czasem.

Ether konkurował z Bitcoinem o pierwsze miejsce.

Ether konkurował z Bitcoinem o pierwsze miejsce jako największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej od czasu jego premiery w 2015 roku i zbliżył się do wyprzedzenia Bitcoina w lutym 2018 roku. Obie te monety uderzyły w nowe wszechczasów od tego czasu i wydaje się, że w 2023 roku jest więcej miejsca dla obu, aby wzrosnąć. Niektórzy eksperci przewidują, że Ethereum „odwróci” Bitcoina w tym cyklu rynkowym, aby stać się dominującą kryptowalutą w branży.